Karga Seven’ın “Ahit: Musa’nın Hikayesi” adlı yapımı 27 Mart’tan itibaren yayınlanacak

Gökmen Mert KURAL

Emre Şahin, Kelly McPherson ve Sarah Wetherbee’nin ABD’de kurduğu Türk kökenli Karga Seven, Hazreti Musa’nın hikayesini beyaz perdeye taşıyor. “Ahit: Musa’nın Hikayesi” adlı yapım 27 Mart’tan itibaren yayınlanacak.

3 bölümlük Türk belgesel dizisi, Hazreti Musa’nın, sürgün edilmiş, dışlanmış bir kişiden, takipçilerini kurtuluşa götüren soylu bir peygambere dönüşen destansı kurtuluş sürecini anlatıyor. Filmin anlatımını ise İngiliz aktör Charles Dance üstlenecek.

TÜRK OYUNCU FİRAVUN’U İSRAİLLİ İSE HZ. MUSA’YI CANLANDIRACAK

“Peygamber”, “Vebalar” ve “Vaat Edilen Topraklar” olarak 3 bölümde yayınlanacak filmde Hazreti Musa’yı İsrailli aktör Avi Azulay, Firavun’u ise Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş canlandıracak. Filmde Firavun’un kızı Bithia rolünü ise Türk oyuncu Tülay Günal üstlendi.

OSMANLI’NIN YÜKSELİŞİNİ YAPMIŞTI

2008 yılında ABD’de kurulan Karga Seven’ın Türkiye’de de İstanbul ofisi bulunuyor.

“Rise of Empires: Ottoman” ve tarihi dönem draması türündeki “Pera Palas’ta Gece Yarısı” ile tanınan şirket, geçen yıl hazirana yında Hollywood yapımcısı Peter Chernin’in şirketi North Road’un ilk büyük uluslararası satın alımlarından biri kapsamında Türk film ve televizyon şirketi Karga Seven Pictures’ı satın almıştı. Karga Seven’ın kurucuları Sarah Wetherbee, Emre Şahin ve Kelly McPherson yönetici rollerinde kalmaya devam ederken, Wetherbee ve Şahin eş CEO’lar olarak görev yapıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x